Zespół Szkół i Placówek nr 2

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Egzaminy próbne siódmoklasistów

Email Drukuj PDF

W dniach 10 - 12 kwietnia uczniowie klas siódmych pisali egzaminy próbne z j. polskiego, matematyki i j. angielskiego. Trzymamy kciuki za dobre wyniki :-)

IMG_1630-egzamin

 

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny "Ortografik"

Email Drukuj PDF

W dniu dzisiejszym uczniowie klas 4 i 5 ośmiu katowickich szkół brali udział w, organizowanym w naszej szkole, Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym "Ortografik". Zmagania ortograficznej corridy były okazją do sprawdzenia znajomości zasad ortograficznych, ale również i do wspólnej zabawy. Zwycięzcom konkursu gratulujemy!

IMG_20180411_095530_BURST006IMG_20180411_095600_BURST003

 

III Miejski Konkurs czytania ze zrozumieniem

Email Drukuj PDF

10 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbył się III miejski konkurs czytania ze zrozumieniem dla klas trzecich. Wzięło w nim udział 40 uczniów z 20 katowickich szkół. Spośród  uczestników wyłoniono zwycięzców:1 miejsce zajęła Ewa P. z SP nr 11
2 miejsca i tyle samo punktów uzyskali: 
  - Alicja J. ze Szkoły jak Dom 
  - Adrian N. z SP nr 17
  - Hanna Ś. z SP nr 9
3 miejsce zdobył Krzysztof Cz. z ZSP nr 6 (SP nr 31) 
Pani Dyrektor Beata Kalinowska pogratulowała dzieciom i wręczyła zwycięzcom dyplomy oraz gry. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i maskotki.Konkurs uświetnił występ szkolnego zespołu wokalnego „Katosie”, który pięknie zaprezentował kilka piosenek ze swojego repertuaru.

organizatorki konkursu: Dorota P., Joanna Z., Bożena K.

IMG_20180410_121301IMG_20180410_121435IMG_20180410_122240IMG_20180410_122441

 

Konkurs "Mistrz Inteligencji"

Email Drukuj PDF

W dniu dzisiejszym uczennice z klasy 6B reprezentowały naszą szkołę w I Międzyszkolnym Konkursie dla Szkół Podstawowych "Mistrz Inteligencji" organizowanym przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną nr 1 w Katowicach. Konkurs miał na celu upowszechniać postawy edukacyjne polegające na zdobywaniu i wykorzystywaniu wiedzy z różnych dziedzin nauki, kształtować umiejętności wykorzystywania w procesie kształcenia różnych elementów zdobytej wiedzy, propagować zasady zdrowej rywalizacji oraz kształcić umiejętności szybkiego podejmowania decyzji w sytuacji stresowej. Mimo, że w tym roku nie udało nam się zająć miejsca na podium dziękujemy Organizatorom za zaproszenie i świetną zabawę! Czekamy z niecierpliwością za kolejną edycję konkursu!

MISTRZ

 

Góra grosza 2017/2018

Email Drukuj PDF

Dobiegła do końca tegoroczna akcja Góra Grosza w naszej szkole .Ostatecznie zebrano 200 zł 85 groszy .Paczka z monetami ważyła 15 kg .Bardzo dziękuję za pomoc w liczeniu uczniom ,którzy poświęcili swój wolny czas po lekcjach -Weronice ,Dominice ,Piotrowi i Mateuszowi z klas 6 oraz Sofii z klasy 7.
Kolejny raz nasza szkoła wsparła towarzystwo Nasz Dom w Warszawie ,powoli staje się to naszą dobrą tradycją.

 

Światowy dzień Świadomości nt. Autyzmu 2018

Email Drukuj PDF

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tym dniu wszystkim towarzyszy kolor niebieski - najważniejsze miejsca, instytucje są podświetlane na niebiesko a ludzie noszą odzież w tym kolorze. Te działania mają na celu edukować, podnosić świadomość społeczeństwa w temacie zaburzeń ze spektrum autyzmu. Również nasza szkoła "świeciła" na niebiesko. Na korytarzach pojawiły się informacje wraz z dekoracjami związanymi z tym ważnym dniem, a uczniowie klasy 6B wzięli udział w specjalnych warsztatach, dzięki którym mogli przez chwilę doświadczyć otaczającego nas świata w sposób, w jaki doświadczają go osoby z autyzmem.

swiatowy-dzien-swiadomosci-autyzm

więcej zdjęć w galerii (kliknij)

 


Strona 1 z 87

Wyszukiwarka

BIP szkoły

Reklama

MDK Katowice

Reklama

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

Programy szkolne


Designed by Joomla! Slider

Już za...

mamy WAKACJE!

Cytaty

Przeludnienie świata doprowadziło do tego, że w jednym człowieku żyje wielu ludzi.

Imieniny

Dzisiaj jest
Niedziela
22 kwietnia 2018
Imieniny obchodzą
Heliodor, Kajus, Leonia, Leonid, Łukasz, Soter, Strzeżymir, Teodor
Do końca roku zostało
254 dni

Joomla extensions by Siteground Hosting