Egzaminy próbne siódmoklasistów

W dniach 10 - 12 kwietnia uczniowie klas siódmych pisali egzaminy próbne z j. polskiego, matematyki i j. angielskiego. Trzymamy kciuki za dobre wyniki :-)

IMG_1630-egzamin

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny "Ortografik"

W dniu dzisiejszym uczniowie klas 4 i 5 ośmiu katowickich szkół brali udział w, organizowanym w naszej szkole, Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym "Ortografik". Zmagania ortograficznej corridy były okazją do sprawdzenia znajomości zasad ortograficznych, ale również i do wspólnej zabawy. Zwycięzcom konkursu gratulujemy!

IMG_20180411_095530_BURST006IMG_20180411_095600_BURST003

III Miejski Konkurs czytania ze zrozumieniem

10 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbył się III miejski konkurs czytania ze zrozumieniem dla klas trzecich. Wzięło w nim udział 40 uczniów z 20 katowickich szkół. Spośród  uczestników wyłoniono zwycięzców:1 miejsce zajęła Ewa P. z SP nr 11
2 miejsca i tyle samo punktów uzyskali:
  - Alicja J. ze Szkoły jak Dom
  - Adrian N. z SP nr 17
  - Hanna Ś. z SP nr 9
3 miejsce zdobył Krzysztof Cz. z ZSP nr 6 (SP nr 31)
Pani Dyrektor Beata Kalinowska pogratulowała dzieciom i wręczyła zwycięzcom dyplomy oraz gry. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i maskotki.Konkurs uświetnił występ szkolnego zespołu wokalnego „Katosie”, który pięknie zaprezentował kilka piosenek ze swojego repertuaru.

organizatorki konkursu: Dorota P., Joanna Z., Bożena K.

IMG_20180410_121301IMG_20180410_121435IMG_20180410_122240IMG_20180410_122441

Konkurs "Mistrz Inteligencji"

W dniu dzisiejszym uczennice z klasy 6B reprezentowały naszą szkołę w I Międzyszkolnym Konkursie dla Szkół Podstawowych "Mistrz Inteligencji" organizowanym przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną nr 1 w Katowicach. Konkurs miał na celu upowszechniać postawy edukacyjne polegające na zdobywaniu i wykorzystywaniu wiedzy z różnych dziedzin nauki, kształtować umiejętności wykorzystywania w procesie kształcenia różnych elementów zdobytej wiedzy, propagować zasady zdrowej rywalizacji oraz kształcić umiejętności szybkiego podejmowania decyzji w sytuacji stresowej. Mimo, że w tym roku nie udało nam się zająć miejsca na podium dziękujemy Organizatorom za zaproszenie i świetną zabawę! Czekamy z niecierpliwością za kolejną edycję konkursu!

MISTRZ

Góra grosza 2017/2018

Dobiegła do końca tegoroczna akcja Góra Grosza w naszej szkole .Ostatecznie zebrano 200 zł 85 groszy .Paczka z monetami ważyła 15 kg .Bardzo dziękuję za pomoc w liczeniu uczniom ,którzy poświęcili swój wolny czas po lekcjach -Weronice ,Dominice ,Piotrowi i Mateuszowi z klas 6 oraz Sofii z klasy 7.
Kolejny raz nasza szkoła wsparła towarzystwo Nasz Dom w Warszawie ,powoli staje się to naszą dobrą tradycją.

Światowy dzień Świadomości nt. Autyzmu 2018

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tym dniu wszystkim towarzyszy kolor niebieski - najważniejsze miejsca, instytucje są podświetlane na niebiesko a ludzie noszą odzież w tym kolorze. Te działania mają na celu edukować, podnosić świadomość społeczeństwa w temacie zaburzeń ze spektrum autyzmu. Również nasza szkoła "świeciła" na niebiesko. Na korytarzach pojawiły się informacje wraz z dekoracjami związanymi z tym ważnym dniem, a uczniowie klasy 6B wzięli udział w specjalnych warsztatach, dzięki którym mogli przez chwilę doświadczyć otaczającego nas świata w sposób, w jaki doświadczają go osoby z autyzmem.

swiatowy-dzien-swiadomosci-autyzm

więcej zdjęć w galerii (kliknij)

mamy WAKACJE!

Przeludnienie świata doprowadziło do tego, że w jednym człowieku żyje wielu ludzi.

22 kwietnia 2018
Heliodor, Kajus, Leonia, Leonid, Łukasz, Soter, Strzeżymir, Teodor